usedcars

Ubrania robocza spełniają szereg wymogów, które zostały zaznaczone w systemie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. System ten oparty jest na jednej z norm: PN 18001, BS 8800 oraz OHSAS 18001. Na terenie Polski przepisy obowiązują od 1999 roku, kiedy pojawiła się pierwsza edycja normy PN 18001 i polskie przedsiębiorstwa rozpoczęły wdrażanie SZBHP na szerszą skalę.  

Ochronauszu-odzieżochronnaBHPodphradpol.pl
Ubrania ochronne, to wyjątkowy rodzaj ubrań pozwalających na ochronę pracownika w trakcie wykonywania zajęc związanych z sytuacjami, w których może dojść do zagrożenia życia i zdrowia. Odzież ochronną dzieli się ze względu na rodzaje i dziedziny, w których jest stosowana, a także na właściwości, które posiadają elementy odzieży związane z elementami chronionych części ciała człowieka. Odzież ochronna jest więc pojęciem opisującym szeroki wahlarz produktów zarówno dla celów prywatnych jak i komercyjnych. Do ubrań ochronnych zaliczyć można odzież letnią, która na dzień dzsiejszy dostępna jest w wielu sportowych wzorach. Firmy z branży artykułów BHP, posiadają również kurtki kamizelki, rękawiczki, maski i ocieplacze, charakteryzujące się nowoczesnym krojem. Podobnie jest z rękawicami ochronnymi. Wśród wielu wzorów można kupić rękawice do prostych prac w domu jak i wysoce specjalistyczne, wyprodukowan do zadań w branży chemicznej lub też w niskich temperaturach. Ze względu na zakres prac, do których odzież ochronna będzie użyta, można ją podzielić na: koszulki, bluzy, spodnie, kurtki, kamizelki, ochraniacze przedramienia oraz kapelusze. Odzież robocza ze względu na rodzaj materiału, z którego została wyprodukowana (np. tworzywa sztuczne, występuje w wersji nieocieplanej oraz ocieplanej. Drelichy, które znalazły zastosowanie w w wielu branżach przemysłu, zarówno w domu jak i w projektach komercyjnych, wyprodukowane są z bawełny.  
Mieszanki bawełniano-poliestrowe są również bardzo popularne jeśli chodzi o ubrania ochronne. Ubrania składające się z bawełny i włókien poliestrowych bądź poliamidowych, charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia. Wykonanie tej tkaniny, dzięki gęstemu splotowi, stanowi wyśmienitą ochronę przed drobnymi zanieczyszczeniami oraz ułatwia pranie. Oprócz rodzaju materiału na wytrzymałość i komfort użytkowania odzieży ochronnej ma wpływ gramatura tkaniny i rodzaj splotu. Wpływ na komfort pracy z ubraniami ochronnymi, coraz większy wpływ ma również wysoka technologia. Przykładem może być technologia CoolMax® - jest to włókno poliestrowe opracowane przez koncern DuPont przeznaczone do produkcji bielizny termoaktywnej. Jego głównym celem jest zapewnianie dobrej przwiewności ciała i utrzymywanie suchej powierzchni skóry. Sposób budowy zapewnia większe, w porównaniu do włókien naturalnych, oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała.

Rodzaje ubrań roboczych:
- odzież chroniąca przed czynnikami biologicznymi,
- ubrania zabezpieczające przed zimnem i wysoką temperaturą,
- odzież chroniąca dla spawaczy i osób wykonujących zawody powiązane,
- ubrania zabezpieczające przed porażeniem prądem.
- ubrania przeznaczone do stosowania w atmosferze zagrożonej wybuchem

Kody oznaczające stopień ochrony:
HRO – odzież odporna na kontakt z gorącym podłożem do 300 °C
P – ubrania ochronne odporne na uszkodzenie z siłą 1100 N
A – ubrania robocze antyelektrostatyczne
C – odzież robocza prądoprzewodząca
CI – ubrania ochronne o parametrach izolacyjnych od niskich temperatur
HI – odzież robocza o parametrach izolacyjnych od wysokich temperatur
E – odzież ochronna charakteryzująca się absorpcją energii w w tylnej części obuwia
WRU – ubrania robocze charakteryzujące się nieprzepuszczający wody

Prezentowane produkty stanowią perfekcyjne ochrone dla każdej części ciała, a dzięki wysokiej jakości oraz odpornemu na uszkodzenia wykonaniu stają się one bardzo popularne wśród wielu firm działających na terenie całej Europy. Jeśli szukasz artykuły BHP w atrakcyjnie niskiej cenie, sprawdź ofertę hurtowników, dzięki czemu będziesz mogła dokonać zakupów on-line, nie wychodząc z domu. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź   www.phradpol.pl   - eksperckie porady BHP dla każdego domu.